Papa & Dada

W swoim nowym filmie Daniela Ambrosoli, specjalizująca się w pełnych wrażliwości dokumentach, portretuje cztery jednopłciowe pary spełniające marzenie o rodzicielstwie.
Opowieści snute na przestrzeni kilku lat i różnych krajów łączą podobne cienie i blaski, radości i wyzwania związane z byciem rodzicem, a także ze stawaniem się nim. Różne są drogi bohaterów do rodzinnego spełnienia – jedni skorzystali z usług surogatki, inni zdecydowali się na adopcję. Brian i Ferd szukając źródła wiedzy o rodzicielstwie zauważyli, że nie ma w sieci dobrej strony skierowanej do nieheteroseksualnych przyszłych ojców, założyli więc własną. John i John byli zachwyceni szerokimi możliwościami wyboru cech przyszłego potomka, oferowanymi przez jedną z agencji surogatek, ostatecznie stwierdzili jednak, że zależy im jedynie na tym, żeby dziecko było zdrowe i szczęśliwe.

To właśnie bezwarunkowa miłość, oparta na tym pragnieniu, jest motywem przewodnim filmu. Jak mówią Christian i Mimmo: „bycie rodzicem oznacza po prostu okazywanie miłości. I kropka”.

We współpracy z kampanią społeczną Zorientowani na Rodzinę WIĘCEJ

reżyseria i scenariusz:


Daniela Ambrosoli

obsada:


Christian Iannuzzi, Mimmo Iannuzzi, Tim Kelleher, Kelly Klassen, John Lam, Josh Reed, Brian Rosenberg, John Ruggieri, John F. Senior Ruggieri, Demis Volpi, Ferd von Gameren

muzyka:


Josh Knowles

zdjęcia:


Aliocha Merker, Mark Shaw

produkcja:


Szwajcaria 2021

czas:


91 minut

gatunek:


film dokumentalny

napisy:


polskie

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera.