O nas

W tym roku, po raz ósmy świętować będziemy wyjątkowość filmów i kultury queer. Zobaczymy obrazy, które bezpośrednio opowiadają historię osób nieheteronormatywnych i niecisgenderowych: lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych, drag queens i wszystkich tych, którzy swoją tożsamość definiują poprzez odmienność.

Queer na świecie jest wartością kształtującą kulturę oraz świadomość współczesnego człowieka, jego różnorodność i wielowymiarowość, jego wolność i sens.
Festiwal pokazuje tę różnorodność i jest okazją do jej świętowania. Przybliża nam świat, do którego często tęsknimy, świat wolności i równości, poszanowania naszych praw i tożsamości, możliwości, które często pozostają w sferze naszych pragnień.

W naszej rzeczywistości szczególną wagę przywiązujemy do informacji, do dokumentu, do reportażu, do tego, co opisuje prawdę tego świata. Chcemy ten świat poznawać, a przede wszystkim zrozumieć.
Twórcy filmowi także tworzą swoje etiudy, dokumenty i reportaże filmowe, których zasadniczym celem jest nie tyle znaleźć odpowiedź, ale zadać odpowiednie pytanie. Stąd w tym roku zdecydowaliśmy się na znacznie większą liczbę filmów dokumentalnych. Pytamy o małżeństwa jednopłciowe, o transseksualność, o wykluczenia w środowisku LGBT+.
Wszyscy jesteśmy inni, ale każdy z nas jest tak samo ważny!

Do zobaczenia w salach kinowych!

Warszawa 21-27 kwietnia, Kinoteka
Poznań 21-26 kwietnia, Kino Muza
Łódź 21-27 kwietnia, Kino Bodo
Gdańsk 28 kwietnia – 4 maja, Klub Żak
Łódź 4-13 maja, Kino Przytulne
Wrocław 21 i 28 kwietnia, DKF Politechnika Wrocławska

Wrocław 5-7 maja, Kino Nowe Horyzonty
Kraków 8-11 maja, Kino Pod Baranami
Katowice 11-19 maja, Kino Kosmos